Historia

HISTORIA STOWARZYSZENIA „WSPÓLNIE DZIECIOM”

 1. W dniu 6 czerwca 2011 zostało powołane Stowarzyszenie „RAZEM”, którego celem była praca na rzecz dzieci, organizowanie czasu wolnego dzieci  i młodzieży, wypoczynku dla całych rodzin. Komitet założycielski przygotował dokumenty rejestracyjne i złożył je w VII KRS Gdańsk-Płn. Po wielu tygodniach  oczekiwania okazało się, że z przyczyn proceduralnych stowarzyszenie, aby zostać zarejestrowane musi zmienić nazwę. Członkowie stowarzyszenia zdecydowali, że nazwa naszej organizacji będzie brzmiała: Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom”. Ostateczna rejestracja odbyła się 16 grudnia 2011 roku.
 2. W dniu 8 marca Zarząd Powiatu Tczewskiego przyznał Stowarzyszeniu „Wspólnie dzieciom” dotację na realizację zadania pn. :”Historia wokół nas” w wysokości 1000 zł. Realizacja zadania nastąpiła 04.08.2012r.
 3. W dniu 21 marca 2012 nasze stowarzyszenie otrzymało od Wiceprezydenta Zenona Drewy zaproszenie do udziału w pracach przygotowujących Tczew do drugiego audytu polityki rowerowej zgodnej z metodologią międzynarodowego programu BYPAD.
 4. W dniu 23 kwietnia otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Tczewie dofinansowanie  w wysokości 3000 zł do zadania „Wakacje w mieście i plenerze – wycieczki i imprezy sportowo-rekreacyjne”.
 5. W okresie marzec – maj 2012 przedstawiciel naszego Stowarzyszenia brał udział w pracach przygotowujacych Tczew do drugiego audytu polityki rowerowej zgodnej z metodologią międzynarodowego programu BYPAD.
 6. 6 czerwca odbyło się zebranie członków stowarzyszenia, na którym omówiono stan przygotowań do letnich imprez organizowanych z dotacji UM i Starostwa.
 7. 30 czerwca 2012 z inicjatywy Stowarzyszenia „Wspólnie dzieciom” oraz Stowarzyszenia „Bliżej domu” zorganizowano mecz piłkarski drużyny GRYF 2000 z Tczewa i drużyny FK „Baltika” z Kaliningradu. Mecz odbył się na stadionie przy ulicy Garncarskiej. Wynik 3:1 dla gości.
 8. 12 lipca odbyła się wycieczka do Olpucha na warsztaty muzyczne prowadzone przez Harcerską Orkiestrę Dętą z Tczewa. Wycieczka odbyła się pod hasłem „Muzyka łagodzi obyczaje, a harcerstwo uczy życia”. W wyjeździe uczestniczyło 50 osób – dzieci wraz z opiekunami – z całego miasta i okolic.
 9. W dniu 18 lipca grupa 60 dzieci i młodzieży wyjechała na wycieczkę na lotnisko do Królewa Malborskiego na imprezę pod hasłem „I ty możesz zostać Ikarem”. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zasiadać za sterami samolotów, sprawdzić jak działa katapulta i poczuć się jak prawdziwy pilot. Wycieczki w dniach 12 i 18 lipca zorganizowane zostały z dofinansowania UM Tczew.
 10. W dniu 28 lipca na terenie Skweru 750-lecia Miasta Tczewa odbył się festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży z całego miasta. W imprezie brała udział spora grupa dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano konkurencje sprawnościowe, gry i zabawy dla dzieci i rodziców. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy AIKIDO, przejażdżki na kajakach przygotowane przez ratowników WOPR, a zwłaszcza hokej na wodzie, który był wspaniałą ochłodą w upalne popołudnie. Dla wszystkich uczestników były przygotowane słodycze i nagrody rzeczowe.
 11. W sobotę 4 sierpnia stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Gniewu na pokazy pt. „Egzercerunki Żółtego Regimentu Piechoty JKM Gustawa II Adolfa”. W wycieczce uczestniczyły 52 osoby. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami muszkieterów, zasadami życia w wojsku, sposobem ubierania się i zachowania, spędzania wolnego czasu. Niektórym wycieczkowiczom udało się strzelać z armaty na Anioł Pański oraz próbować strzelania z muszkietu i walki na piki. Następnym punktem była wizyta w „Męczennicy”, Zbrojowni oraz zwiedzanie Muzeum Archeologicznego. Wyjazd był dofinansowany ze Starostwa Powiatowego.
 12. 9 sierpnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Stryszej Budy i Szymbarku. W Stryszej Budzie zwiedzaliśmy Kaszubskie Muzeum Miniatur, gdzie bez ruszania się z miejsca mogliśmy poznać najsłynniejsze budowle świata. W ten sposób byliśmy w USA, Włoszech, Niemczech, Egipcie, Chinach, Wielkiej Brytanii i w wielu innych interesujących miejscach. Dzieci bawiły się na placu zabaw, zwiedzały gabinety strachu i śmiechu oraz mini zoo. Następnie pojechaliśmy do Szymbarku, gdzie oglądaliśmy najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, Kaplicę Kaszubską i Dom do góry nogami. W wyjeździe uczestniczyły 52 osoby. Wyjazd dofinansowany z funduszy UM Tczew.
 13. W dniu 25 sierpnia odbył się drugi festyn rekreacyjno-sportowy dla dzieci i młodzieży z całego miasta, na który przybyło dużo małych i dorosłych gości. Jak zwykle były konkursy i zabawy, mnóstwo nagród i słodyczy. Ciekawe były pokazy kung-fu-wushu w wykonaniu trenera Pana Marka Flisikowskiego oraz jego uczniów. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców Tczewa.
 14. W dniu 11 października 2012r stowarzyszenie było współorganizatorem uroczystości otwarcia boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Witosa.
 15. W listopadzie stowarzyszenie podpisało umowę o współpracy z Bankiem Żywności. W ramach umowy stowarzyszenie będzie pomagało rodzinom i osobom samotnym w potrzebie.
 16. 15 grudnia 2012 roku Stowarzyszenie zorganizowało imprezę pod hasłem „Strojenie choinki osiedlowej”. O godz. 14.00 zebrane dzieci wraz z rodzicami rozpoczęły przyozdabianie choinki. Wcześniej członkowie stowarzyszenia zakupili z własnych funduszy lampki na choinkę, które w sobotę rano zostały powieszone. Następnie wszyscy udali się do Zajazdu „Słonecznego”, gdzie przy herbacie i słodyczach czas spędzono na konkursach i śpiewaniu kolęd. Wszystkie dzieci zostały obdarowane prezentami i  słodyczami.
 17. W dniu 17 grudnia 2012 roku Stowarzyszenie  w ramach pomocy rozdało rodzinom potrzebującym 750 kg produktów żywnościowych, które otrzymało z Banku Żywności w ramach Programu PEAD. Dystrybucja artykułów spożywczych w ramach Programu PEAD jest finansowana z budżetu Unii Europejskiej – Pomoc Unii Europejskiej.
 18. 27 grudnia 2012 roku stowarzyszenie złożyło w Starostwie Powiatowym 2 oferty konkursowe na imprezy w okresie wakacyjnym 2013r. W styczniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ofert. Uzyskaliśmy dofinansowanie do 1 oferty w wysokości 1350 zł. Nazwa oferty ” Otwarta impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców powiatu – aktywna rekreacja z przyjaciółmi i piłką”.
 19. W dniu 7 stycznia 2013r. stowarzyszenie po raz drugi zorganizowało akcję rozdawania żywności, którą otrzymaliśmy z Banku Żywności w ramach  Programu PEAD, finansowanego z budżetu Unii Europejskiej. Tym razem rozdaliśmy 613 kg żywności.
 20. W dniu 25 marca 2013 stowarzyszenie kolejny raz zorganizowało akcję rozdawania żywności osobom potrzebującym. Żywność otrzymaliśmy z Banku Żywności w  ramach  Programu PEAD, finansowanego z budżetu Unii Europejskiej. Podczas ostatniej edycji rozdaliśmy 500 kg żywności. Naszą akcję będziemy kontynuować w następnych miesiącach.
 21. W marcu 2013 roku otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 3000 zł do imprez wakacyjnych pt. „Piękna nasza Polska cała” – uczymy się podróżując”. W ramach tej imprezy będą zorganizowane 3 całodzienne wycieczki autokarowe: 10.07. Toruń; 18.07. – Hel; 08.08. – Łeba.
 22. 26 kwietnia stowarzyszenie wraz z Bankiem Żywności przygotowało kolejną akcję rozdawania żywności. Tym razem rozdaliśmy 623 kg produktów. Akcja odbywa się w ramach programu PEAD, który finansuje budżet Unii Europejskiej.
 23. W poniedziałek 17 czerwca 2013 roku miała miejsce kolejna akcja rozdawania żywności potrzebującym rodzinom. Akcję zorganizowano przy współpracy z Bankiem Żywności w ramach pomocy unijnej PEAD 13. Tym razem rozdaliśmy 726, 60 kg. W tym dniu rozdaliśmy również, w ramach pomocy, otrzymaną, od zaprzyjaźnionych firm z terenu Gdańska, odzież.
 24. W środę 10 lipca odbyła się, zorganizowana przez Stowarzyszenie z dotacji UM, wycieczka do Torunia. W wyjeździe uczestniczyło 55 osób. W Toruniu zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Stare Miasto. Następnie cała grupa odwiedziła Dom Kopernika, w którym oglądaliśmy pokoje,miejsca pracy i odpoczynku wielkiego uczonego. Po Domu Kopernika przeszliśmy do Planetarium, gdzie obejrzeliśmy program pt. „8 planet”. Program był przygotowany przez pracowników naukowych Planetarium. Po wyjściu z Planetarium część wycieczki uczestniczyła w Domu Kopernika w samodzielnym pieczeniu pierników. Pozostała grupa udała się na dalsze zwiedzanie miasta. O godz. 16.30, gdy wszyscy kupili już pamiątki i obowiązkowe pierniki, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tczewa.
 25. Następna wycieczka odbyła się 18 lipca. Została również zorganizowana z dotacji UM. Tym razem, grupa 55 uczestników wyjechała do Helu. W drodze przez Półwysep Helski organizatorzy opowiadali o ciekawostkach geograficznych, historycznych związanych z mijanymi miejscowościami. W Helu mieliśmy rezerwację wejścia do Fokarium na godz. 11.00. O tej porze odbywa się karmienie fok i pokaz tresury fok. Spektakl zgromadził olbrzymią rzeszę widzów. Następnie spacerem przez miasto przeszliśmy do Latarni Morskiej w Helu. Aby dostać się na szczyt latarni trzeba było pokonać 197 stopni, co dla niektórych było trudną sztuką. Opłaciło się, bo widok z góry był niesamowity. Przy latarni robiliśmy zdjęcia, tak jak podczas całej wycieczki. W godzinach popołudniowych zrobiliśmy przerwę na posiłek. Potem ruszyliśmy na zwiedzanie portu, część poszła w kierunku bunkrów, a na koniec na zakupy pamiątek. Z Helu wyjeżdżaliśmy o godz.16.00.
 26. W dniu 27 lipca członkowie stowarzyszenia na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa zorganizowali imprezę rekreacyjno-sportową. Impreza została zorganizowana w ramach dotacji Starostwa Powiatowego w Tczewie i przeznaczona była dla dzieci i  młodzieży miasta  i powiatu. Stanowiła pierwszą część większego projektu, który będzie kontynuowany 31 sierpnia w tym samym miejscu.
  Każde dziecko, biorące udział w zabawie otrzymało nagrodę rzeczową i słodkości. Nagrody zostały zakupione z dotacji Starostwa, wkładu własnego członków stowarzyszenia i sympatyzujących z nim przyjaciół. W przygotowaniu imprezy pomagali harcerze  z ZHP Hufiec Tczew pod opieką komendantki Renaty Zapart-Kornas, funkcjonariusze ze Straży Miejskiej oraz Tczewski WOPR, grupa KUNG-FU WUSHU Marka Flisikowskiego.
 27. 8 sierpnia odbyła się wycieczka do Łeby na wydmy. Udział wzięło 55 uczestników. Uczestnicy melexami dojechali do wyrzutni rakiet, skąd spacerem przeszli odcinek 2 km do wydm. Na miejscu odbyła się krótka pogadanka na temat wydm, ich zachowania się w okresie historii, zagrożenia z ich strony dla Łeby. Następnie wszyscy dzielnie wspinali się na wydmy, by przejść w kierunku morza na plażę. Na piasku chwila odpoczynku i kąpiel w morzu. Powrót brzegiem morza do wyrzutni i melexami do punktu zbiórki. Do Tczewa wycieczkowicze wrócili o godz. 21.00.
 28. 31 sierpnia odbyła się druga część imprezy rekreacyjno-sportowej „Z piłką wśród przyjaciół”. W prowadzeniu zabaw pomagali, jak zwykle, harcerze z Tczewskiego Hufca pod komendą phm. Renaty Zapart – Kornas. Ważną rolę w prowadzeniu imprezy odegrała Pani Katarzyna Ostruszka z Towarzystwa Miłośników Koszykówki „Pomorze”. Impreza zgromadziła sporą ilość uczestników. Funkcjonariusze ze Straży Miejskiej zorganizowali dla dzieci konkurs wraz z nagrodami. Wszyscy uczestnicy zabaw otrzymali nagrody i słodycze. Nagrody zostały zakupione z dotacji Starostwa, wkładu własnego członków stowarzyszenia i sympatyzujących z nim przyjaciół.
 29. 3 września 2013 miała miejsce kolejna akcja rozdawania żywności. Tym razem rozdaliśmy 714,12 kg żywności, otrzymanej z Banku Żywności.
 30. 20 września Stowarzyszenie wspólnie z MOPS FIS Tczew zorganizowało imprezę „Pożegnanie lata” na terenach zielonych między ulicami Stanisławskiego i Malczewskiego na osiedlu W. Witosa. Impreza skierowana była do wszystkich mieszkańców miasta i spotkała się z szerokim odzewem. W zabawie wzięły udział grupy dzieci i dorosłych. Na scenie oglądaliśmy” dzieci z „Tęczowego przedszkola”, zespół FISOLKI Muzykoterapii Banku Czasu, zespół „Wiecznie Młodzi”, chór „Cantus” ze ŚDS, Karola Niewiedziała, Ewę Czajkowską, Mariana Graczyka, zespół „Samerband” z SOSW w Tczewie,zespół PARAMETR oraz Tczewską Formację Szantową. Uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli wystawę zdjęć ptaków autorstwa Hanny Boczkaj, wystawę rzeźb Władysława Weremko. Dużo emocji wzbudził pokaz ratownictwa wodnego przygotowany przez Tczewski WOPR, podczas którego pies-ratownik BART ratował osobę „tonącą ” w stawku. Na całym terenie organizowano gry, konkursy, zabawy dla dzieci i całych rodzin. Organizatorami konkursów była Pracownia Edukacji Ekologicznej, Miejska Biblioteka Publiczna, Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom”, Świetlica środowiskowo-sąsiedzka „Zamkowa”, Zespół Prewencji KPP Tczew. Pokazy KUNG-FU-WUSHU Marka Flisikowskiego wzbudziły zainteresowanie męskiej części widowni. Najgłośniejszym punktem imprezy był przejazd motocykli z Tczewskiego Klubu Motocykli Ciężkich „Tornado”. Organizatorzy ugościli wszystkich uczestników ciastem, napojami oraz kawą. Dzieci zajadały się watą cukrową. Cały poczęstunek został przygotowany przez stowarzyszenie i wydawany bezpłatnie w kawiarence. Dzieci z umalowanymi buźkami i rękami pełnymi prezentów z niecierpliwością dopytywały o następny termin imprezy. Również starsi mieszkańcy mieli apetyt na więcej.
 31. W dniu 15 .10.2013, w ramach pomocy osobom potrzebującym, rozdaliśmy 530,99 kg produktów żywnościowych otrzymanych z „Banku Żywności”, a mianowicie: produkty spożywcze, soki, napoje, słodycze.
 32. W dniu 15 października 2013 roku wydaliśmy 564,67 kg żywności, przeznaczonej dla rodzin, będących w trudnych warunkach. Żywność, jak zwykle, otrzymaliśmy z Banku Żywności.
 33. W dniu 9 grudnia, ostatni raz w tym roku, przeprowadziliśmy akcję rozdawania żywności. Tym razem rozdaliśmy 468,99 kg. produktów. Dzieci, będące pod opieką stowarzyszenia otrzymały paczki ze słodyczami. Całą żywność i słodycze otrzymaliśmy z Banku Żywności.
 34. W dniu 14 grudnia 2013 zorganizowaliśmy uroczystość strojenia choinki osiedlowej. Na spotkanie przy choince przyszło sporo dzieci wraz z rodzicami i dziadkami. Następnie w Zajeździe SŁONECZNYM przy herbacie i frytkach ofiarowanych przez panią Ewę Marcysiak śpiewaliśmy kolędy. Dzieci brały udział w konkursach, śpiewały i mówiły wierszyki. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Sponsorem słodkości było Stowarzyszenie PnP.
 35. Członkowie stowarzyszenia w roku 2013 rozdali ogółem 4241,37 kg żywności osobom potrzebującym. Żywność otrzymaliśmy z Banku Żywności.
 36. Również w 2014 roku uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 990,40 zł na zadanie „Otwarta impreza sportowo-rekreacyjna dla mieszkańców powiatu – aktywna rekreacja z przyjaciółmi i trójpokoleniowy rajd rowerowy po okolicach Tczewa”.
 37. 18.04.2014 otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 2500 zł z UM Tczew na realizację zadania „Kontynuacja programu „Piękna nasza Polska cała”uczymy się podróżując”. W ramach tego zadania zostaną zorganizowane trzy wycieczki.
 38. W dniu 17.07.2014 odbyła się wycieczka do Fojutowa i Woziwody. W Fojutowie zwiedzaliśmy unikatowe skrzyżowanie rzek Strugi Czerskiej i Wielkiego Kanału Brdy. Następnie pojechaliśmy do Nadleśnictwa Woziwoda, gdzie leśniczy oprowadzała nas po zbiorach nadleśnictwa, pokazując różne zwierzęta, zamieszkujące nasze lasy. Potem wycieczkowicze brali udział w biegu sprawnościowym, przygotowanym przez nadleśnictwo. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Następnie było pieczenie kiełbasek nad ogniskiem i kąpiel oraz plażowanie.
 39. W dniu 21 lipca rozdano 300 kg owoców, warzyw i pieczywa, które otrzymaliśmy z Banku Żywności.
 40. W dniu 26 lipca odbył się „Trójpokoleniowy rajd rowerowy” po okolicach Tczewa. Mimo deszczowej pogody uczestnicy byli bardzo zadowoleni i prosili o następny. Rajd był dofinansowany ze Starostwa Powiatowego.
 41. Dnia 2 sierpnia grupa 55 osób wyjechała na wycieczkę do Żukowa do Muzeum Techniki Wojskowej. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem wojskowym z okresu wojny i współczesnym. Hitem była przejażdżka czołgiem T-34 – wrażenie niesamowite i niezapomniane.Wyjazd dofinansowany przez UM.
 42. 20 sierpnia zorganizowano wycieczkę do Fromborka. Była to kontynuacja zeszłorocznej wycieczki do Torunia i wspomnień o Mikołaju Koperniku. Udział wzięło 55 osób. W Archikatedrze uczestnicy wysłuchali koncertu organowego, zwiedzili muzeum oraz Szpital Św. Ducha. Wyjazd był dofinansowany przez UM.
 43. 30 sierpnia miała miejsce ostatnia tegoroczna impreza letnia. Były to gry i zabawy sportowe i rekreacyjne. Każdy uczestnik imprezy otrzymał nagrodę. Impreza dofinansowana z funduszu S.P.
 44. W sierpniu 2014 rozdaliśmy 880,51 kg żywności pozyskanej z Banku Żywności.
 45. W dniu 20 września 2014 roku odbyła się druga edycja imprezy „Pożegnanie lata 2014 ” . Impreza zgromadziła bardzo dużą ilość uczestników i widzów. Wśród gości byli przedstawiciele Samorządu Miejskiego Wiceprezydent Zenon Drewa, Przewodniczący RM Mirosław Augustyn, proboszcz parafii osiedlowej ks. Jan Buk oraz wielu mieszkańców Tczewa. W imprezie uczestniczyli: Stowarzyszenie „Dawny Tczew”, Stowarzyszenie „Biegający Tczew,  Świetlica środowiskowa „Zamkowa”, WOPR Tczew, PSP Tczew, Stowarzyszenie „Bliżej Domu”, Zespół Prewencji  Kryminalnej, Nieletnich  i Patologii KPP Tczew, ZKZ Tczew,  Klub Motocykli Ciężkich TORNADO, Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Tczew, Zespół PARAMETR,  Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie, Harcerze z Hufca Tczew.  Rozstrzygnięto konkurs na najlepsze zdjęcie Górek. Goście częstowali się wypiekami, przygotowanymi przez członków Stowarzyszenia „Wspólnie dzieciom” i kawą podarowaną przez Zajazd Słoneczny.
 46. 7 października rozdaliśmy 1323,20 kg rozdaliśmy produktów żywnościowych (pieczywo, warzywa, owoce). Produkty uzyskaliśmy, jak zwykle, z Banku        Żywności.
 47. 20 grudnia 2014 odbyła się  impreza pod nazwą „Strojenie choinki osiedlowej”. O godz. 10.00 grupa dzieci wraz z opiekunami ustroiła choinkę na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa. Choinkę przyozdobiono własnoręcznie zrobionymi zabawkami. O godz. 10.30 uczestnicy zabawy spotkali się w Zajeździe SŁONECZNYM na gorącej herbacie, frytkach dla dzieci i kawie dla dorosłych. Był to poczęstunek przygotowany przez właścicieli Zajazdu. Członkowie stowarzyszenia przygotowali słodkości: cukierki, czekolady, batoniki,wafelki a dla uczestników konkursów wartościowe nagrody. Najważniejszym momentem było przybycie Świętego Mikołaja z prezentami. Wszyscy otrzymali misie. Gościem honorowym spotkania był proboszcz parafii Św. Franciszka z Asyżu ks. Jan Buk. Należy zaznaczyć, że nagrody i słodkości były przygotowane z własnych zasobów członków stowarzyszenia, bez dotacji zewnętrznej.
 48. Członkowie stowarzyszenia w okresie roku 2014 rozdali 9727,48 kg żywności o wartości 42767,33 zł. Żywność otrzymano z Banku Żywności na podstawie zawartej umowy. Transport, załadunek i wyładunek żywności pokrywany jest z własnych funduszy i własnymi siłami członków stowarzyszenia.
 49. W dniu 12.01.2015  otrzymaliśmy pismo z UM Tczew, w którym poinformowano stowarzyszenie, że Prezydent przyznał dotację w wysokości 840 zł na projekt pt.: „Rajd rowerowy po okolicach Tczewa kontra używki”.
 50. W dniu 31 maja Stowarzyszenie zorganizowało wyjazd do Teatru Kameralnego w Sopocie na przedstawienie „Podróże Guliwera”. W wyjeździe uczestniczyło 55 osób. Impreza była dotowana przez UM z zadania publicznego „Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego”.
 51. W dniu 20 czerwca zorganizowano „Rajd rowerowy po okolicach Tczewa kontra używki”. Impreza dotowana przez UM  z zadania publicznego „Przeciwdziałania patologiom społecznym”. Trasa wiodła z Górek przez Śliwiny, Rokitki, Zwierzynek do wsi Młynki i powrót jeziora Rokickie, Śliwiny, Górki. Zrobiliśmy 25 km.
 52. 09.07.2015 wyjazd do Pruszcza Gdańskiego do 49 Bazy Lotniczej; zwiedzanie Sali Pamięci, pokaz statyczny śmigłowców, pokazy działania Straży Pożarnej na lotnisku. Zwiedzanie Centrum Kultury i Sportu FAKTORIA w Pruszczu Gdańskim.
 53. Drugi „Rajd po okolicach Tczewa kontra używki” trasa: Tczew, Lubiszewo, Stanisławie.
 54. Wyjazd do Wdzydz 26.07.2015; zwiedzanie Skansenu Kaszubskiego.
 55. 09.08.2015 wyjazd do Malborka – zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku.
 56. 16.08.2015 „Artystyczne wakacje w Operze Leśnej” wyjazd grupy 55 osób na imprezę zorganizowaną przez Bałtycką Agencję Artystyczną do Sopotu.
 57. Trzecia edycja imprezy „Pożegnanie lata” i trzeci „Rajd po okolicach Tczewa kontra używki”.
 58. W dniu 19 grudnia 2015 roku na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa odbyła się coroczna impreza „Strojenie choinki osiedlowej”, na którą przybyło wiele dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Dzieci zawieszały stroiki, kolorowe łańcuchy, bombki. Następnie w Zajeździe SŁONECZNYM  wszyscy spotkali się przy gorącej herbacie i słodkościach. Były konkursy i zabawy, wszystko nagradzane upominkami przygotowanymi przez członków Stowarzyszenia.
 59. Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie otrzymało z UM dotację w wysokości 800 zł na zorganizowanie w 2016 r. projektu pt.: „Zwiedzanie Muzeum Techniki Wojskowej GRYF i udział w zajęciach grupy rekonstrukcyjnej”.
 60. Otrzymaliśmy dotacje z UM w wysokości 3000 zł na realizację zadania „Kontynuacja zadania „Piękna nasza Polska cała” uczymy się podróżując”.
 61. 18 czerwca 2016 grupa 55 osób wyjechała na wycieczkę do Dabrówki k/ Wejherowa. Przed wyjazdem obowiązkowa kontrola stanu autokaru przez policję. Celem wycieczki było prywatne Muzeum Techniki Wojskowej „GRYF” założone przez Mariana Koteckiego. W muzeum zgromadzono eksponaty związane z techniką wojskową ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu z okresu II wojny. Sposób prezentowania eksponatów jest  niezwykły, a to z tego względu, że do eksponatów można wejść, zobaczyć od środka jak wyglądają pojazdy. Jest to więc lekcja żywej, interaktywnej  historii. Potem było zwiedzanie Muzeum Saperskiego „EXPLOSIVE”, które posiada bogatą ekspozycję sprzętu saperskiego, różnego typu amunicji, bomb czy min. Podsumowaniem były zajęcia saperskie. Najpierw były ćwiczenia w rzutach do celu granatem.  Dzieci przy pomocy sprzętu saperskiego, na ćwiczebnym polu minowym,  samodzielnie poszukiwały min, by potem też własnymi rękami je odkopać, wydobyć i zabezpieczyć. Najważniejszym punktem był przejazd pojazdem gąsienicowym BAT-M. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko przygotowane przez pracowników muzeum. Napoje zapewniło Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom”.
 62. 16 lipca 2016 grupa 55 osób wyjechała na inscenizację bitwy po Grunwaldem. Reprezentacja Tczewa była wśród stutysięcznej publiczności. Zwiedzaliśmy osady rycerskie, próbowaliśmy jadła rycerskiego. Pogoda i humory dopisały.
 63. 30 lipca 2016 autokarowa wycieczka do Blizin dla 55 dzieci wraz z opiekunami. Bliziny to Świat Labiryntów, w których można wędrować po wybranych trasach, są również labirynty linowe, kolorystyczne, przestrzenne typu góra-dół, matematyczne.
 64. W dniu 6 sierpnia wyjechaliśmy na wycieczkę do Gdyni. W programie były zajęcia w Centrum Nauki „Experyment”, zwiedzanie statku muzeum „Błyskawica” i wizyta w Akwarium Gdyńskiego MIR. Udział wzięło 55 osób.
 65. W dniu 20 sierpnia wyjazd o Kamiennych Kręgów w Odrach – zwiedzanie rezerwatu przyrody. Zajęcia edukacyjne w Nadleśnictwie Woziwoda, ognisko w lesie i pieczenie kiełbasek w nadleśnictwie, zbieranie grzybów. Udział wzięło 55 osób.
 66. W dniu 17 czerwca 2017 roku zorganizowano wyjazd grupy na poligon do Dąbrówki k/ Wejherowa, do Muzeum Techniki Wojskowej. Wycieczka została zorganizowana pod kątem dorosłych i dla nich przygotowano różne atrakcje: przejazd pojazdem gąsienicowym BAT-M, jazda czołgiem T-55, strzelanie do celu ruchomego i stałego  z różnego rodzaju broni, rzuty granatami do celu, wykrywanie min na polu minowym. Przy ognisku pieczono kiełbaski, a na zakończenie imprezy była wojskowa grochówka z wkładką.
 67. W czasie wakacji Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom” zaprosiło dzieci wraz z opiekunami na 4 wycieczki autokarowe.I tak 08.07.2017 r byliśmy w Gdańskim Narodowym Muzeum Morskim, gdzie uczestnicy zapoznali się z dziejami Gdańska i Pomorza, realiami życia na XVII – wiecznym okręcie, zwiedzili  pierwszy zbudowany w Polsce statek pełnomorski „SOŁDEK” a podczas wirtualnej podróży zwiedzali stocznie, sterowali statkami, „pracowali” na holownikach, ratowali rozbitków na bezludnych wyspach i przeżyli mnóstwo morskich przygód.29.07.2017 spędziliśmy kilka godzin w Aquaparku w Sopocie. Każdy, niezależnie od wieku, znalazł dla siebie odpowiednie zajęcia wodne. Były wielkie przeżycia związane z pokonywaniem tras na zjeżdżalniach, nauka pływania pod okiem ratowników, różnorodne gry i zabawy w wodzie. 05.08.2017 Rejs statkiem na Westerplatte. Płynęliśmy  statkami pirackimi o nazwie „LEW” i „CZARNA PERŁA”. W trakcie rejsu była możliwość obejrzenia egzotycznych jednostek  w porcie. Na Westerplatte poznawaliśmy  topografię półwyspu, rozmieszczenie obiektów tworzących w 1939 roku system obrony Wojskowej Składnicy Tranzytowej oraz przebieg działań obronnych w ciągu  siedmiu dni września 1939 r., Robiliśmy zdjęcia u podnóża pomnika.W drodze powrotnej było  zwiedzanie Jarmarku Dominikańskiego.19.08.2017spędziliśmy  Dzień w Oliwskim ZOO. Jako, że pogoda nam bardzo sprzyjała mogliśmy oglądać zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Zwierzęta mają duże wybiegi, dużo zieleni, a wokół ustawione są lunety, które pomagają obserwować mieszkańców ZOO bez ich niepokojenia.Do każdej wycieczki Stowarzyszenie WSPÓLNIE DZIECIOM otrzymało dofinansowanie z puli Urzędu Miejskiego w Tczewie. Wszystkie wyjazdy były ubezpieczone, a autokary sprawdzone przez funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. W każdym wyjeździe uczestniczyło 55 osób.
 68. W dniu 16.12.2017 Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom” wraz ze Stowarzyszeniem „Gospodarcze Kociewie” zorganizowało imprezę  „Strojenie choinki osiedlowej” . Spotkaliśmy się o godz. 10.30 na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa, gdzie dzieci wraz z opiekunami stroiły drzewko. Następnie o godz. 11.00 w Zajeździe Słonecznym odbył się poczęstunek, były prezenty, konkursy, śpiewanie kolęd.
 69. W styczniu Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom” otrzymało dofinansowanie na zadanie „Kultura i Ochrona Dziedzictwa Narodowego” . Tytuł zadania: „Cudowny świat teatru”. W ramach zadania przewidziano dwa wyjazdy do teatru.
 70. W kwietniu 2018 r Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w wysokości 4 000 zł na realizację zadania publicznego „Piękna nasza Polska cała – uczymy się podróżując”. W ramach zadania będą zorganizowane cztery wyjazdy: Elbląg „Nowa Holandia”; Owidz „Grodzisko Owidz”; Malbork „Dinopark”; Subkowy „Bractwo Kerin’.
 71. W dniu 22 kwietnia 2018roku  55 osób uczestniczyło w spektaklu „Zostań przyjacielem” w Teatrze Miniatura w Gdańsku.
 72. W dniu 19 maja 2018 wyjazd do Teatru Kameralnego w Sopocie na spektakl „Tajemnicza Irma Vep”. Udział wzięło 55 osób.
 73. W dniu 14 lipca 2018 wycieczka do Elbląga (udział 55 osób) do Rodzinnego Parku Rozrywki „Nowa Holandia”.  Dzieci wraz z opiekunami spędzały czas na różnorakich przyrządach sportowych, zręcznościowych, w gabinecie strachu, w gabinecie luster, w parku linowym. Powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia o wysokości 4 pięter.  Dużą atrakcją był rejs tramwajem wodnym po okolicznych kanałach.
 74. 28 lipca 2018 byliśmy w Grodzisku Owidz. Uczestnicy, 55 osób, podzieleni na dwa zespoły „Bdzigosta „ i „ Będzieciecha” stanęli w szranki, by udowodnić, który zespół jest lepszy.  Dzieci brały udział w konkurencjach „Warkocz Roszpunki”, „Bieg nosiwody, „ Kijaszek owidzki” i w innych. W tym czasie dorośli zwiedzali Muzeum Mitologii Słowiańskiej, gdzie przedstawiano wyobrażenia dawnych Słowian dotyczące powstania i struktury Wszechświata. Na zakończenie było ognisko, na którym każdy samodzielnie upiekł kiełbaskę.
 75. 11 sierpnia 2018 byliśmy w Subkowach. Blisko naszego miasta znajduje się atrakcyjne „Bractwo Kerin”. Organizatorzy przygotowali lekcję „żywej historii” przeprowadzając uczestników od czasów rzymskich do średniowiecznych. Prowadzący angażował uczestników, przebranych w stroje z epoki, do zajęć rycerskich, walk na „koniach”, lepienia garnków, tworzenia papieru czerpanego i wielu innych super ciekawych zajęć. Na koniec ognisko i samodzielnie pieczone kiełbaski. W wyjeździe uczestniczył 55 osób.
 76. 25 sierpnia 2018 pojechaliśmy do Malborka do „Dino Parku”. Uczestnicy, w liczbie 55, oglądali przedstawicieli świata dinozaurów, oczywiście jako ruchome makiety. Potem były zajęcia sportowe, kino z bajkami dla chętnych, zjeżdżalnie, park linowy i wiele innych atrakcji. Jednak największą frajdę sprawiła dzieciom zabawa podczas „Piana party” .
 77. 15 grudnia 2018 r odbyła się kolejna impreza „Strojenie choinki osiedlowej”, znajdującej się na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa. Po ustrojeniu choinki dzieci wraz z opiekunami udały się do Świetlicy osiedlowej przy ulicy Głowackiego. Tam oczekiwał na nie poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia „Wspólnie dzieciom” – słodycze, ciastka, orzechy, jabłka. Stowarzyszenie „Gospodarcze Kociewie”  przygotowało herbatę i kawę. Najważniejszym momentem było rozdanie drobnych upominków dla wszystkich dzieci. Upominki przygotowało Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom” z własnych funduszy.
 78. 16 marca 2019 wyjazd dzieci wraz z  opiekunami do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. W wyjeździe brało udział 55 osób.  Wyjazd był dofinansowany z dotacji Urzędu Miasta.
 79. 13 2019 kwietnia zorganizowano wyjazd do Teatru Kameralnego w Sopocie na spektakl „RESET”. W wyjeździe uczestniczyło 55 dorosłych osób. Wyjazd był dofinansowany z dotacji Urzędu Miasta.
 80. W ramach realizacji zadania „Edukacyjna opieka wychowawcza” zorganizowano cztery wyjazdy dla dzieci wraz z opiekunami. Wyjazdy były dofinansowane z dotacji UM Tczew. Pierwszy wyjazd 13.07.19 do Wdzydz – Skansen Muzeum Kaszubski Park Etnograficzny.W wyjeździe uczestniczyło 55  osób..
 81. 27.07.19 odbył się wyjazd do Bydgoszczy do „Muzeum higieny”- zapoznanie ze zwyczajami utrzymania czystości na przestrzeni wieków  i „Karmelowej krainy” gdzie uczestnicy samodzielnie robili wyroby czekoladowe.
 82. 10.08.19 Bliziny – wędrówki po labiryncie z kukurydzy.
 83. 24.08.19  – całodzienny pobyt w „Rodzinnym parku rozrywki” w Grudziądzu.
 84. 29.09.2019 Wyjazd do Teatru Miniatura w Gdańsku na spektakl ” Z pamiętnika chomika”. W wyjeździe brało udział 55 osób.  Wyjazd był dofinansowany z dotacji Urzędu Miasta.
 85.  23.11.2019 wyjazd do Teatru Kameralnego w Sopocie na spektakl „Niezwyciężony”. W wyjeździe uczestniczyło 55 dorosłych osób. Wyjazd był dofinansowany z dotacji Urzędu Miasta.
 86. 14 grudnia 2019 r odbyła się kolejna impreza „Strojenie choinki osiedlowej”, znajdującej się na Skwerze 750-lecia Miasta Tczewa. Po ustrojeniu choinki dzieci wraz z opiekunami udały się do Świetlicy osiedlowej przy ulicy Głowackiego. Tam oczekiwał na nie poczęstunek przygotowany przez członków Stowarzyszenia „Wspólnie dzieciom” oraz Stowarzyszenie „Gospodarcze Kociewie”. Najważniejszym momentem było rozdanie drobnych upominków dla wszystkich dzieci. Upominki przygotowało Stowarzyszenie „Wspólnie dzieciom” z własnych funduszy.
 87. 2020 rok -Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie z UM w Tczewie do zadania „Cudowny świat teatru” w kwocie 5000 zł.

Brak możliwości komentowania.